16.08.2020 toimus Vana-Ihaste metsa serval sündmus, mis oli üks osa üleriigilisest metsameeleavaldusest. Kutsusime kõiki metsameelseid ja loodusesõpru mõnusale koosviibimisele.

Kogunesime kell 14:00 Ihaste metsa ääres. Varjualuses piknikukohas rääkisid metsajuttu Ihaste Elanike Liidu juhatuse liige Lenne Rähn-Kuusik, Rohelise Erakonna esindaja Ott Kiens ja Eesti Rohelise Liikumise esindaja Madis Vasser ning mõnusa meeleolu lõid muusikud Ave Porkon ja Heiki Palm. Ilusale ilmale ja mõnusale üritusele pani punkti meeleolukas jalutuskäik looduses muusikaga.

Metsameeleavaldus Tartus viis osalejad Ihastesse tutvuma Tartu unikaalseima metsaga, mis on juba ammust aega olnud mõnusaks puhkemetsaks ja vaba aja veetmise kohaks paljudele tartlastele ja linna külalistele. Mets keset linna oma haruldase liigirikkusega, arvukate looduskaitsealuste liikide ja vaheldusrikka pinnareljeefiga on Tartu rohetaristu pärIiks. Erakätesse sattunud Ihaste männikut aga ähvardab lõhkumine sinna planeeritava uuselurajooni tõttu.

Kogunemised toimusid 16. augustil kell 14.00 ka üle kogu Eesti, et tähistada tagantjärgele rahvusvahelist metsade päeva (21.03.), panna alus elujõulise looduskeskkonna eest seisvate inimeste ja organisatsioonide võrgustikule ning näidata Riigikogu ja valitsuse liikmetele, et Eesti inimeste jaoks on mets oluline ökoloogiline ja kultuuriline kooslus, mida tuleb hoida ja kaitsta ning heaperemehelikult majandada.

Valisime üle-eestilise kogunemise vormi, et inimesed ei peaks praegusel viirusohtlikul ajal suurel hulgal ühte kohta kokku kogunema.
Samuti võimaldab paljude meeleavalduspunktide olemasolu sündmusel osalemist oma kodukoha lähedal, hoides kokku transpordikulude pealt nii keskkonna kui ka oma pere-eelarve huvides

Vaata ka:

GALERII ⟩ Ihaste metsa juurde kogunesid meeleavaldajad, Tartu Postimees, 16.08.2020